SALÁTEK S KOZÍM SÝREM

RECEPT NA SALÁT S KOZÍM SÝREM

Přichází to období, kdy všechno kvete a pomalu se zelená. S tím přichází taky chuť, odlehčit i v jídle. Salátky na nejrůznější variace jsou skvělá volba.

Co budeme potřebovat?

na 2 porce

  • salát (tento je už ze zahrádky ze skleníku) 
  • řepa (lze použít tu balenou uvařenou … celý ten balík z lidlu), nebo koupít čerstvou a upéct)
  • 2 válečky čerstvý kozí sýr
  • hrst vlašáků
  • zálivka: med – lžíce, oliváč – 1/2 dcl , citron dle chuti, trocha vody, sůl, pepř
  • A KDE KOUPIT DOBRÝ KOZÍ SÝR? možností je řada, od těch low cost až po TOP STROP kvalitu, klasiku velmi dobrou seženete v Lidlu, BIO kvalitu v síti SCUK nebo GRUNT, každý dle aktuálních možností a preferencí, opravdu kvalita je důležitá, ale pokud nemám prostředky, tak si to nevyčítejte, je obrovský krok např. přejít ke zdravému stravování namísto mekáče, pochvalme se 🙂
  • A CO ZELENINA? za mě funkční rada, lépe jakákoliv i supermarketová zelenina než žádná, i tam už koupíme BIO, já jsem pro volbu české produkce, většina biozeleniny je ze Španělska a není to úplně to pravé ořechové, pokud BIO tak na Rohlíku fungují skvěle bedýnky, dalším tipem může být nalézt si vlastního dodavatele nebo farmu (nař. biozelenina Velehrad, možno i online objednat), ve městech i malých jsou trhy a kromě toho, že miluju být na trhu a nasávat tu energii,tak okurek od babičky chutná mnohem lépe než ten z nákupáku 🙂

Postup:

Postup je jednoduchý. Krájíme, mícháme, skládáme a zkrátka intuitivně poskládáme salátek. Každý může vypadat tak trochu jinak, ve fantazii se meze nekladou.

beetroot-g52fff8a50_1920

Dobrou chuť, je to mňamka 🙂


pro Centrum Návyků zpracovala Markéta Varmužová

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.