CENTRUM NÁVYKŮ KONČÍ

Přátelé, sledující, klienti, příznivci Centra Návyků.

Kde začít,

Je to skoro 5 let od zhmotnění mého snu. Začalo to krásnou myšlenkou. Myšlenkou o místě, kde bude s tou největší láskou postaráno o každého, kdo se rozhodne převzít zodpovědnost za své zdraví. 💚

A tak se stalo, půjčila jsem si peníze, sehnala dělníky 👷, pomocníčky a bouralo se 🧱, malovalo se, stěhovalo se.

V únoru 2019 se brány Centra Návyků poprvé otevřely a jsem nekonečně vděčná, když vidím, kolik běhá po světě lidí, kteří díky průvodcům z Centra Návyků posunuly své zdraví vpřed a jsou o něco šťastnější ve svém těle, v životě.

Centrum Návyků však nikdy nebylo pouze o klientech, mělo svoje interní hodnoty a byl to prostor (v týmu jsem tomu přezdívala náš vesmír 🌌), kde se mohl také každý průvodce autenticky posouvat na své cestě vpřed. Nikdy jsme nefungovali na smlouvy, vždy to bylo místo, ve kterém jsme spolu jako průvodci byli, protože jsme chtěli, né protože jsme museli. Každý kdo chtěl a potřeboval dostal takovou podporu o jakou si požádal.

Čas plyne a jako lidé zrajeme, vyvíjíme se, rosteme a s tím i naše autentické potřeby a s touto změnou přišla i otázka budoucna Centra Návyků. Dozráli jsme jako tým do bodu, který je jiný než na začátku i přesto, že to, co děláme stále milujeme a také i přesto, že máme podobnou cestu i vnitřní filosofii.

Přišel čas, kdy jsem si musela tváří tvář v zrdcadle povědět, či je vlastně reálné v této chvíli postavit koncept Centra Návyků tak, aby odpovídal aktuálním potřebám a vyvíjejícím se vizím každého člena a zároveň byl udržitelný i ekonomicky jako celek a všichni jsme se v tom cítili radostně nejen teď ale i v blízkém budoucnu.

Hledala a tvořila jsem měsíc v kuse mnoho a mnoho konceprů a pak přišla ta nejupřímnější myšlenka spolu s pláčem a to přesně den před našim hromadným meetingem.

Namyslet byznys model, za kterého by značka fungovala není těžké ale namyslet model, ve kterém by se mohl realizovat každý z nás tak, jak je mu autenticky nejbližší už bylo aktuálně nereálné. Práce holistického průvodce nejde prostě narvat do nějaké formičky a tisknout razítka jedno vedle druhého. Je to živá a dynamická práce, s každým klientem jiná a každý průvodce taky potřebuje dělat jinak, aby ho cesta stále naplňovala, měl možnost si ji měnit dle potřeb a svého růstu. Jedině když je průvodce spokojený a vyživený, dokáže vyživovat dlouhodobě své klienty.

Na posledním společném telefonátu jsme i přes nekonečný brainstorming nenašli řešení, ze kterého bychom měli všichni takový ten společmý pocit “jo, to je to ono, jdem do toho”.

Lpět na tom, že budeme pokračovat spolu jenom proto, že jsme spolu v Centru Návyků ušli dlouhou cestu plnou vzpomínek a přehlížet fakt, že už jsme každý v jiném životním bodě, by nevedl k radosti a zdraví ale dříve či později k neradosti. A jak každý průvodce v CN ví, primárně jsem vždycky zohledňovala spokojenost jednotlivců před rychlostí posunu značky jako takové, protože mi jako celostní průvodkyni nedává smysl, abych hlásala “žij sebe” ale potom nabízela podmínky, kdy má člověk své potřeby potlačovat na úkor jiných a tempo měnit podle toho, jak chce někdo “nad ním”. V našich podmínkách bylo jasně napsáno černé na bílém “Já na prvním místě.”

Nebudu to protahovat…vracím se k tomu, pro mě, velmi bolavým a zároveň nejlaskavějším rozhodnutím vůči nám všem, POJĎME KAŽDÝ SVÝM SMĚREM.

Když jsem Tvořila vizi CN, bylo to pro mě navždycky,… ale vše se mění a já musela, před pár dny po skoro pěti letech budování této značky, přijmout fakt, že to navždy nebude. Centrum Návyků jako brand končí ale zároveň pro každého z nás něco nového začíná já s přestávkami na smrkání srdečně děkuju i za všechny průvodce všem, co nám fandili, důvěřovali a co byli či stále jsou našimi klienty.

Děkuji Vám průvodci, kteří jste kdy za značku Centra Návyků fungovali, ať už Ti, kteří byli u samotného začátku nebo Ti, co byli u jejího konce. Společně jsme dělali Centrum Návyků tím, čím bylo. 🙏

I když jsem už na našem posledním týmovém callu řekla mnoho, JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI PRŮVODCŮM (vy víte), kteří v CN tvořili DO TEĎ, do úplně posledního momentu, z myšlenek, jsme společně vytvořili něco mnohem většího. Každý z Vás byl klíčovým dílkem na cestě celého Centra Návyků a nadále věřím ve Vaše dary.

Obrovské děkuji patří backofficu, božani, kteří nademnou drželi tu nejláskyplnější stráž a vždycky vždycky vždycky tu byli ve chvílích vypjatých i radostných.

A i když Centrum Návyků končí, tak to končí vlastně nejkrásněji, jak jenom může,…Laskavě.

V neposlední řadě chci nekonečně poděkovat mému milovanému muži 💕, děkuji Lásko, za důvěru a oporu, bez nadsázky jsi to Ty, bez kterého by nemohla vlastně vzniknout ani ta původní myšlenka Janči jako průvodkyně a už vůbec né myšlenka na Centrum Návyků.

Za nedlouho si všichni dotvoříme platformy skrze které k Vám budeme promlouvat už jako samostatné jednotky a byť už nejsme pod jednou střechou, jsme stále ve spojení a na to, co jsme spolu prožili a naučili ani jeden z nás nezapomeneme.

S Láskou a poděkováním za všechny z Centra Návyků,

Jani.

_DSC2359

Jana Zahradníková

Průvodci

@cookmeslow

Petra Svobodová

@katerina.silarova

Kateřina Šilarová

@kristinasedlakova

Kristína Sedláková

@janazahradnikova.cz

Jana Zahradníková

Dotazy, které by Vám mohly vyvstat:

Oslovte prosím konkrétního průvodce na jeho email či instagramový profil.

Né neplatí, s průvodcem pokračujete tak, jak jste domluveni nadále.

 

Chcete se na něco zeptat, nebo nám nechat vzkaz?