Reference

Skoro 6 let jsem trpěla poruchami přijmu potravy. Neměla jsem ráda svoje tělo a ubližovala mu. Střídala jsem různé diety, až v poslední fázi jsem se dostala do záchvatového přejídání, což mě hlavně psychicky ždímalo. Janičku jsem slyšela přednášet na kurzu o výživě a natolik se mi líbila její filozofie, že jsem neváhala a rozhodla se přijet do její poradny. Ne že mi Janička pomohla se mít zase ráda, přijmout své tělo, ale hlavně najít ve stravě tu rovnováhu, nebát se naložit si talíř plnohodnotného jídla. Při fotbalových zápasech cítím spoustu energie, která mi dřív chyběla.

A konečně mohu říct, že po dlouhých letech dietování, nejezení a přejídání jsem našla svobodu, v kterou jsem už ani nedoufala. Za všechno děkuji a jsem vděčná Slunci ze Zastávky
 

Annika Macháčková – klientka Jany Zahradníkové

Když jsem přišla ke Katce, nevěděla jsem, co přesně mě čeká, ale zajímalo mě to. Jsem spíše nezásadový člověk. Na konzultaci jsem šla, protože mi několik měsíců nebývalo dobře z jídla, nevěděla jsem z čeho přesně. Myslela jsem si, že mi Katka vypracuje jídelníček, který bude pro mě stresující dodržovat a to jsem nechtěla. Udělaly jsme svalový test (kineziologii). Zjistily jsme, co pro mě není vhodné (některé druhy potravin, lepek a laktóza). Nebylo jednoduché zkousnout a pochopit, co jsem se dozvěděla a z pro mě nepochopitelného důvodu jsem jako nikdy nikoho poslechla, protože jsem uvěřila, že změna, právě ta s velkým Z začíná právě teď v tuto chvíli … Nedržím žádnou dietu, protože toho nejsem schopná. Ale změnila jsem vše, co mi bylo doporučeno a cítím se lépe. Je to prostě svoboda rozhodnutí, které mě následně posunulo, vymrštilo, nakoplo. Zkuste to. Můžete najednou vidět a cítit věci jinak a v jakémkoliv věku začít jinak, po svém a svobodně …
Děkuji Katy

Zdenička Makovská - klientka Kateřiny Šilarové

Začala bych zprvu tím, že Jana je skvělý, laskavý a hodný člověk! Při rozhovoru s ní se vždy cítím uvolněně a velmi příjemně. Oceňuji, že se nebavíme pouze o stravě, ale Jana se zajímá o člověka komplexně. Padají proto otázky na spánek, stres, co Vám nemoc říká? atd. Janu jsem kontaktovala z důvodu diagnózy Crohnovi nemoci, která byla v posledních dvou měsících zkomplikovaná zavedením plné umělé výživy přes sondu. Ve chvíli kdy jsem se chtěla vrátit na normální stravu, nebyla jsem toho schopna. V nemocnici mi nepomohli, proto jsem hledala pomoc jinde. Paní Jana mi pomohla hlavně v tom, že mi vše potřebné vysvětlila a doporučila vhodné potraviny. Nyní vím, co jíst a nebojím se, že tělu ubližuji nevhodnými potravinami. Z odpovědí Janičky je zřejmé, že ví o čem mluví!

A tak ji z celého srdce doporučuji nejen těm se zdravotními potížemi

Klára Hesounová – klientka Jany Zahradníkové

Marek je skvělý coach, cítím se pod jeho dohledem bezpečně a svůj rozvoj mám pod kontrolou. Je vysoce erudovaný ve své oblasti a jeho rady se mi velice osvědčily. 
 
Motivuje mě i svým přístupem k životu. Nezabývá se jen estetikou těla, ale také nastavením mysli, a proto pociťuji pozitivní změny i u své psychiky. 
 
Marek má empatický přístup ke každému a jeho služby vřele doporučuji.
 

Ondřej Stromajer - klient Marka Tesaře

Ahoj Katy!
 
Když jsem k tobě přišla na Fenkineziologii, kde jsme skrze mne měly řešit déle než 3 roky trvající psychický problém mého syna, přiznávám se, nevěřila jsem. Dnes mohu potvrdit 100% úspěšnost!!! Každodenní nesčetné ptaní na zuby a zubaře je u konce. Vlastně nevím, kdy se zeptal naposledy. A to už stihl další zubařský zákrok. Už se neptá. Nepotřebuje to. Moc děkuji, že jsi mu takhle pomohla. Celé naší rodině se moc ulevilo. Verča V.

Veronika V. - klientka Kateřiny Šilarové

Jani je neskutečná.. přišla jsem za ní jako někdo, kdo měl snad v rámci sebepoznání a cesty za zdravím za sebou toho tolik, na co si jen můžete vzpomenout..
Ale tady jsem se potkala s porozuměním, praktičností zavádění návyků do každodennosti a lidskostí v takovém levelu o kterém se mi ani nesnilo..
Jana jako průvodkyně je skvělá, začali se u mě dít velké věci na cestě ke zdraví..
Cítím velkou vděčnost a pokoru, že jsem se stala součástí tak smysluplné, synergické spolupráce
S otevřeným srdcem Markéta
 

Markéta varmužová - klientka Jany Zahradníkové

Jsem ráda že jsem se rozhodla pro vedené tréninky pod dohledem Romana, který mi předává smysl aktivního životního stylu né formou nuceně a na sílu, ale rozumem a s láskou ke svému tělu. Je to dřina! Roman Vás rozhodně nenechá polevit a z Vašich slabin udělá přednost. (nikdy by mě nenapadlo že budu dělat shyby) Teď hurá na stojky. Já velké díky Romanovi za výsledky kterých spolu dosahujeme, ale hlavně za návyky a cestu kterou mi k cílům ukazuje. 
+ jako bonus odcházíte sice zničeně ale se sakra dobrou náladou. Díky tréňo
 
 

Barbora Bellinny – klientka Romana Kunčara

“Nikdy nikdy nikdy… Nikdy bych nevěřila, že to udělám!! Protože já jsem nejchytřejší žeano! Já nepotřebuju radit, jak a co jíst, nikdo mi radit nebude! Pcheee a jídelníček?! nikdy!!!”
No…a já to udělala! 😁 Janičku znám jako malou holčičku od nás z ulice i jako maturantku od nás ze školy… a teď mi bylo ctí, poznat ji z její profesionální stránky. A jsem vděčná, že jsem udělala ten krok…!!
Pomohla mi. Pomohla mi tam, kde jsem už ani nedoufala, že někdy budu. A jak? Jak? Já netuším, má kouzlo asi na tvrdý a nejchytřejší palice asi 😁 …ale ne …Naučila mě dívat se na jídlo jinak. Naučila mě, jak nad tím vším přemýšlet… Jak vnímat to, co jím. A to celý jsem zvládla bez speciálního jídelníčku!!! Ten opravdu nikdy! 😁 …on totiž není vždycky potřeba! Je důležitý si uvědomit, že jsme každej jinej a na každýho platí jinej “metr” nebo teda vlastně jídelníček. No a od toho je tady Janča, aby to rozpoznala. Poznala, že s jídelníček bych byla já ve stresu, jídelníček prostě ne… našla mi jinou cestu… jen mou… pro mě….a zafungovalo to dokonale!! Za tři měsíce mám mínus 11 cm v pase a cítím se dobře! Bez omezování, násilnýho dodržování jídelníčku a bez pocitu hladu. Stačilo mi to jen srovnat v hlavě. Všechno je totiž v hlavě!!! V naší hlavě!! Jen někdy potřebujete – potřebujeme trochu nakopnout…. DĚKUJU, JANI
 

Zuzana Venclovská – klientka Jany Zahradníkové

Centrum návyků mě oslovil od začátku. Velmi mě zaujalo, že uváděli, že někdo s nimi spolupracuje měsíce, někdo od nich spokojeně odchází už za pár týdnů. A tohle je kouzlo Denci podpory. Má komplexní přístup (jídlo, pitný režim, spánek, pohyb, duševní pohoda) a ve všech oblastech má co předat. navíc je sama maminkou dvou malých dětí, takže nastavuje jídelníček tak, že se dá zvládnout i na mateřské. Souznim s jejími názory na lokalnost, kvalitu oproti kvantitě, sezónnost. všechno má tak nějak hlavu a patu a po prvních dvou konzultacích jsem si říkala. Ježisi, vždyť jo ! je to tak jednoduché. Stačí jen chtít a správně si nastavit priority. a ve chvílích kdy dochází motivace nebo nás semelou okolností je tu právě Deni, která pomůže. Její empatie a lidskost jsou její velkou předností. doporučuji, pokud chcete s pomocí někoho převzít odpovědnost za vlastní zdraví

Sabina Vytisková - klientka Denisy Prosser

Od malička miluji sladké a nikdy jsem se v něm nemusela omezovat. Po třetím dítěti, ale kila nabraná v těhotenství nešly dolů jako obvykle. Na doporučení kamarádky jsem se obrátila na Janičku i se svým manželem, který do toho šel se mnou. První setkání bylo moc příjemné a motivující, které nás nakoplo na celou dobu redukce! Průběh překvapivě hladký bez hladu a nějakého omezování. A výsledek? ÚŽASNÝ!!! Po necelých 2 měsících jsme přišli zdravému stravování na kloub a zjistili jsme, že nám absolutně vyhovuje. Dodá spoustu energie a cítíme se moc fajn. Jako odměna je pro mě zpět štíhlá postava, jako před dětma.
Moc děkuji kamarádce, že mi doporučila právě ji a já po výborné zkušenosti teď můžu Janičku doporučit dál.
Pro maminky po porodu, co váháte – měla jsem velkou obavu kvůli kojenému miminku, ale úplně zbytečnou. Strava je tak perfektně vyvážená, takže o mlíčko nepřijdete, spíš naopak, najednou bylo víc
 
 

Tereza Bystřičanová – klientka Jany Zahradníkové

Dobrý den Katy, chtěla sem vám už dávno napsat zpětnou vazbu, ale až teď sem se k tomu nějak dostala. Asi týden po těch konstelacích jsem na to pořád myslela, tchýně mi ležela v žaludku snad ještě víc, než předtím. Šestý den jsem se psychicky trochu zhroutila, hrozně sem brečela, asi jak si to celý “sedlo”…Tchýně u nás pak byla na návštěvě a musím říct, že návštěva proběhla docela v klidu (já si to v té době teda ještě nějak zpracovávala)…Nebo spíš mě tak jaksi míň rozčilovala. Teď aktuálně musím říct, že jsem na tom líp, než dřív. Mám pocit, že mi už tolik neleží v žaludku a že ji necítím všude. Když přijede manžel z práce, nemám tendence se ho hned první otázku zeptat, jestli mu volala mamka a co říkala. .Jako někdy se zeptám, ale někdy úplně i zapomenu. Jakoby mě nějak přestala zajímat (není to teda úplně, ale pokrok tam cítím). V neděli teď tam jedeme na oběd, tak uvidíme. Tím, že jsem více vyklidněná, tak ani nejsem z návštěvy tak nervózní. Takže za konstelace moc děkuji, bylo to skvělý a doporučila bych to všem. Určitě se za vámi ještě chystám, ať už třeba zase skrz tchýni nebo něco jinýho (podle toho co se vyskytne 😀 😀 )..Hezký den 🙂

Monika Veznikova – klientka Kateřiny Šilarové

Od malička miluji sladké a nikdy jsem se v něm nemusela omezovat. Po třetím dítěti, ale kila nabraná v těhotenství nešly dolů jako obvykle. Na doporučení kamarádky jsem se obrátila na Janičku i se svým manželem, který do toho šel se mnou. První setkání bylo moc příjemné a motivující, které nás nakoplo na celou dobu redukce! Průběh překvapivě hladký bez hladu a nějakého omezování. A výsledek? ÚŽASNÝ!!! Po necelých 2 měsících jsme přišli zdravému stravování na kloub a zjistili jsme, že nám absolutně vyhovuje. Dodá spoustu energie a cítíme se moc fajn. Jako odměna je pro mě zpět štíhlá postava, jako před dětma.
Moc děkuji kamarádce, že mi doporučila právě ji a já po výborné zkušenosti teď můžu Janičku doporučit dál.
Pro maminky po porodu, co váháte – měla jsem velkou obavu kvůli kojenému miminku, ale úplně zbytečnou. Strava je tak perfektně vyvážená, takže o mlíčko nepřijdete, spíš naopak, najednou bylo víc.

Tereza Bystřičanová – klientka Jany Zahradníkové

Děkuji Romanovi za příležitost být součástí skvělého programu, který mě neskutečně nastartoval, komplexně naučil cvičit správně a hlavně přemýšlet o jídle úplně jinak. Nehledat výmluvy, ale prostě nastavit myšlení tak, že vlastně ani nechceš přestat a naplňuje tě pokračovat dál a dál, neboť výsledky jsou viditelné a to je ta největší motivace. Jsem sama s malým dítětem a mohu potvrdit, že jde vše! Cítím velkou vděčnost 🙏 a velmi doporučuji Romana jako trenéra!

Tereza Manczalová – klientka Romana Kunčara

Krásná křehká duše, obrovská energie, moudrost, vědomosti, rozhled, pokora, pochopení, empatie – to vše najdete u Janči. Její rady vřele doporučuji. Byla jsem u ni na skoleni a luxusní.

Zdeňka Bergmanová – klientka Jany Zahradníkové

Roman je sympaťák, jehož přístup mi moc vyhovoval. Nikdy jsem si na jídlo nenechala sáhnout a díky němu jsem získala povědomí o stravě, které chci mít i po skončení jeho plánu na paměti. Cítím se líp a jsem ráda, že jsem jeho 6 týdnů ÚSPĚŠNĚ zvládla (tzn. vidím výsledky).
Díky za Rawman výzvu.

Karolína – klientka Romana Kunčara

S Markem se mi spolupracovalo fakt skvěle. Za 5 měsíců se mi povedlo shodit 10 kilo velmi nenásilnou cestou. Naučil jsem se pracovat s kaloriemi a makro živinami, objevil jsem spoustu nových potravin a nastavil si ohledně jídla zdravý mindset.
 
 

Vojtěch Tomášek – klient Marka Tesaře

Mladý muž, který dělá svoji práci srdcem a s individuálním přístupem . Tréninky na míru, a že nejsou žádná “flákárna”. Poradí, navrhne, i jídelníček, stačí mu jen vědět váš cíl.
Děkuji, Romi

Michaela – klientka Romana Kunčara

Dobrý večer, milá Katy, moc ti děkuji za dnešní mail z Centra Návyků, velmi ve mně rezonoval. Vztek už vyběhl na povrch a musím chodit, chodit a chodit. A dnes jsem byla za maminkou po strašně dlouhé době jako dcera a bylo to moc příjemné. DĚKUJI TI MOC. Mirka Š.

Mirka Š. – klientka Kateřiny Šilarové

Děkuji, že jsi mi pomohla postavit se za to, co cítím. Dodalo mi to opravdu mnoho síly a cítím, že ta změna se již děje a já jsem na ni naladěná. Cítím, že v zahraničí má cesta pomalu končí.

Adriana – klientka Kateřiny Šilarové

V roce 2019 jsem se po přestěhování do Skotska dostala do špatného zdravotního stavu, jelikož se mi atopický ekzém rozlezl po celém těle. Tehdy jsem poprvé narazila na články o tom jak čistá a zdravá strava může kůži zahojit, ale po měsíci bezlepkové a bezlaktózové diety jsem viděla pouze zhoršení. Bohužel jsem ale neměla žádného mentora, či rádce, který by mi vysvětlil co se se mnou děje a tak jsem stravu přestala řešit a začala jsem se spoléhat na léky.

Uběhl rok a na podzim 2020 jsem vyhledala pomoc Janičky. Léky sice doposud udržovali můj ekzém pod kontrolou, ale když jsem si chtěla objednat produkt který můj ekzém držel v únosném stádiu, tak jsem zjistila že je v UK dokonce zakázaný, z důvodů možného nebezpečí na zdraví.

Rozhodla jsem se vyhledat pomoc u Janičky, abych tentokrát mohla řešit ekzém s někým kdo si uvědomuje jak komplexní atopický ekzém je. Naše spolupráce začala na bázi řešení “diety”, ale Janička mi nejen pomohla změnit přístup k jídlu, ale taky k celému mému problému. Dřív jsem se dostávala do hrozné paniky. Utápěla jsem se v pocitu a představě jak se mi to zase zhorší a že zase budu vypadat a cítit se jak v 2019. Tehdy jsem skoro nežila, byla jsem pořád doma ani do školy se mi nechtělo chodit, po koupeli jsem hodiny ležela na posteli a svíjela se v bolestech. Ta představa že by se mi tohle mělo dít znovu byla nepředstavitelná a panikařila jsem, z čehož mě Janička dostala a získala jsem důvěru v to, že to zvládnu.

Janička hned od prvního setkání jednala strategicky, jasně a s citem, nastavila mi jídelníček tak abych co nejrychleji vyčistila své tělo. Doporučila mi i suplementaci která byla pro mojí situaci správná. A nejdůležitější pro mě bylo, že mi nabídla pomoc i mimo hodiny konzultace. Věděla jak akutní a vážná moje situace je, tudíž mi byla k dispozici s jakýmikoliv otázkami skrz Whatsapp. Tolik jsem si snad ani nikdy nepsala se svojí mamkou “Jani a můžu kvasnice?, Jani a mám si koupit tohle koko mlíko nebo tamto?, Jani co tohle složení, můžu to jíst?”. Tohle pro mě byla největší a nejdůležitější podpora, že jsem nemusela sama dumat a googlit co jo a co ne, ale Janička mi to jasně odůvodnila a navíc mi předala “smýšlení” a “strategie” jak vybírat potraviny tak abych nepřetížila svoje tělo. Taky mi vysvětlila jaký efekt na ekzém má ženský cyklus a stres.

Po 3 měsících naší spolupráce jsem očistila svoji stravu, převorala můj pohled na svět a pomohla mi s atopickým ekzémem tak, že sice nemám sice kůži jako dětskou prdelku, ale nic mě nesvědí, mám jenom občasné flíčky a stále se to zlepšuje. Momentálně mě ekzém nijak fyzicky nelimituje a 90% času ani nevím že ho mám. Zároveň už nespoléhám na léky, kompletně jsem je mohla vyřadit.

Obrázek: Fotografie zaslaná klientkou v rámci zpětné vazby.

Antihistaminika jsem “nahradila” správnou životosprávou. Akorát si občas namažu ekzém zinkovou mastičkou. Každopádně bych už ale nikdy tak nepanikařila, kvůli tomu že nemám dostupný produkt co mě “zachrání”. Ano léky mohou pomoct, ale není správné se na ně spoléhat a přitom jíst fastfood a každý víkend pít alkohol. Já už spoléhám na svůj životní styl – správnou stravu, dostatek relaxace a pohybu a léky beru jako krizovou pomoc. Janička je pro mě nejen skvělou nutriční poradkyní, ale i mentorem do života. Za pár měsíců jsme spolu udělaly velký kus práce a já už konečně žiju víc v souladu s mým tělem a myslí.

Helena Křivánková – klientka Jany Zahradníkové

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.