JAK NA DOSTATEK VITAMINŮ NA PODZIM A V ZIMĚ

Na první pohled se může zdát, že s přicházejícím podzimem se loučíme nejen s letním sluncem, ale také mnoha vitaminy, které s sebou letní úroda přinesla v podobě pestré škály ovoce a zeleniny. Naštěstí tomu tak není a jen přichází sezóna nová, trochu jiná, možná více temná, hutná a sytá, ale přesně tu teď naše těla potřebují a my si jen připomeneme, jaké dary se v tomto období ukrývají.

Na podzim se vše zpomaluje...

…všimli jste si?

Možná jste i vy trochu unavenější, pomalejší, více odpočíváte pod dekou a jíte…A to je v pořádku! Celá příroda, zvířata i my lidé jsme na tom stejně, je část roku, kdy máme kumulovat síly, abychom na jaře, v době rozpuku, zase hýřili energií, dobrou náladou, chutí se pouštět do nových věcí, vztahů, očist a třeba i životních změn. Tomuto přírodnímu cyklu odpovídá také naše úroda.

Zelenina je více hutná, zemitá, barevně převládá oranžová, žlutá, hnědá a bílá barva namísto jasně pastelových barev léta.

Ze zahrady přímo do kuchyně patří mrkev, celer, červená řepa, dýně, cibule, česnek, brambory, zelí, jablka a hrušky, případně letní druhy ovoce, které jsme si zavařili nebo usušili. Podrobnější seznam sezonní zeleniny a ovoce najdete na obrázku níže.

My si ale povíme, jak tyto sezonní potraviny chutně upravit na náš talíř a zajistit si tak dostatek vitaminů i v tomto chladném období roku.

Zeleninu připravujte zejména pečenou a dušenou, nezapomeňte na horké zeleninové a krémové polévky, které můžete jednoduše stisknutím jednoho tlačítka připravit v Hrnečku MioMat. Co je to MioMat zjistíte ZDE, a protože se blíží Vánoce je nyní na MioMat sleva 400 Kč.

My pro vás máme ještě navíc dáreček v podobě slevového kódu miomat3, se kterým získáte ještě navíc slevu 3 %. Využijte příležitosti a získejte MioMat, receptář a látkovou tašku za akční cenu. 

Slevový kód miomat3

Oprašte kuchařky a sáhněte po receptech na teplé podzimní saláty, využívejte hojně brambory a pokrmy z nich. Připravte si domácí kysané zelí, čalamády, okurky.

Jablka skladujte v chladu a temnu, připravte s nich kompoty bez cukru, přesnídávky, nebo je usušte a mějte kdykoliv po ruce domácí křížaly pro děti i návštěvu.

Oříšky se slevou PROZDRAVI5

Nezapomeňte také na naše milované vlašské a lískové ořechy, které jsou skvělým zdrojem kvalitních rostlinných tuků. Pokud nemáte vlastní ořechy ze zahrady, nezoufejte a podívejte se na internetový obchod www.goodie.cz, kde najdete velký výběr kvalitních oříšků, ořechových krémů a dalších zdravých potravin i přírodní kosmetiky. Mikuláš (u některých čert) už klepe na dveře a pokud jste nezlobili, nadělte si něco dobrého a zdravého se slevou, stačí zadat slevový kód PROZDRAVI5.

A nakonec vás pozveme na bylinkový čaj s citronem a domácím medem, co říkáte, půjdete? V Centru návyků pro vás máme s láskou sbírané bylinky od pana Grešíka a kvalitní čaje v BIO kvalitě od firmy Sonnentor.

Náš poslední tip, který bychom si nechtěli nechat jen pro sebe jsou kvalitní suplementy. Máme velmi dobrou zkušenost s e-shopy:

1. Astaxanthin

2. Puravia

3. Woldoshop,

ze kterých nakupujeme zejména vitamin D3+K2, Astaxanthin, liposomální vitamin C a Magnesium. 

To nejlepší je ZADARMO

Závěrem bych za náš tým Centra návyků chtěla připomenout to, co je úplně zadarmo.

Každý den buďte venku na čerstvém vzduchu a slunci, hýbejte se za „no extra time“ , dostatečně a kvalitně spěte, pečujte o své vztahy, a také o vztah sám se sebou, protože na Vás záleží.

Krásný den,

Deni

Líbil se vám článek? Pokud máte pocit, že by si zasloužil sdílení, budeme moc rádi. 

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.