JAK NA DOSTATEK VITAMINŮ NA PODZIM A V ZIMĚ

Na první pohled se může zdát, že s přicházejícím podzimem se loučíme nejen s letním sluncem, ale také mnoha vitaminy, které s sebou letní úroda přinesla v podobě pestré škály ovoce a zeleniny. Naštěstí tomu tak není a jen přichází sezóna nová, trochu jiná, možná více temná, hutná a sytá, ale přesně tu teď naše těla potřebují a my si jen připomeneme, jaké dary se v tomto období ukrývají.

Na podzim se vše zpomaluje...

…všimli jste si?

Možná jste i vy trochu unavenější, pomalejší, více odpočíváte pod dekou a jíte…A to je v pořádku! Celá příroda, zvířata i my lidé jsme na tom stejně, je část roku, kdy máme kumulovat síly, abychom na jaře, v době rozpuku, zase hýřili energií, dobrou náladou, chutí se pouštět do nových věcí, vztahů, očist a třeba i životních změn. Tomuto přírodnímu cyklu odpovídá také naše úroda.

Zelenina je více hutná, zemitá, barevně převládá oranžová, žlutá, hnědá a bílá barva namísto jasně pastelových barev léta.

Ze zahrady přímo do kuchyně patří mrkev, celer, červená řepa, dýně, cibule, česnek, brambory, zelí, jablka a hrušky, případně letní druhy ovoce, které jsme si zavařili nebo usušili. Podrobnější seznam sezonní zeleniny a ovoce najdete na obrázku níže.

My si ale povíme, jak tyto sezonní potraviny chutně upravit na náš talíř a zajistit si tak dostatek vitaminů i v tomto chladném období roku.

Zeleninu připravujte zejména pečenou a dušenou, nezapomeňte na horké zeleninové a krémové polévky, které můžete jednoduše stisknutím jednoho tlačítka připravit v Hrnečku MioMat. Co je to MioMat zjistíte ZDE, a protože se blíží Vánoce je nyní na MioMat sleva 400 Kč.

My pro vás máme ještě navíc dáreček v podobě slevového kódu miomat3, se kterým získáte ještě navíc slevu 3 %. Využijte příležitosti a získejte MioMat, receptář a látkovou tašku za akční cenu. 

Slevový kód miomat3

Oprašte kuchařky a sáhněte po receptech na teplé podzimní saláty, využívejte hojně brambory a pokrmy z nich. Připravte si domácí kysané zelí, čalamády, okurky.

Jablka skladujte v chladu a temnu, připravte s nich kompoty bez cukru, přesnídávky, nebo je usušte a mějte kdykoliv po ruce domácí křížaly pro děti i návštěvu.

Oříšky se slevou PROZDRAVI5

Nezapomeňte také na naše milované vlašské a lískové ořechy, které jsou skvělým zdrojem kvalitních rostlinných tuků. Pokud nemáte vlastní ořechy ze zahrady, nezoufejte a podívejte se na internetový obchod www.goodie.cz, kde najdete velký výběr kvalitních oříšků, ořechových krémů a dalších zdravých potravin i přírodní kosmetiky. Mikuláš (u některých čert) už klepe na dveře a pokud jste nezlobili, nadělte si něco dobrého a zdravého se slevou, stačí zadat slevový kód PROZDRAVI5.

A nakonec vás pozveme na bylinkový čaj s citronem a domácím medem, co říkáte, půjdete? V Centru návyků pro vás máme s láskou sbírané bylinky od pana Grešíka a kvalitní čaje v BIO kvalitě od firmy Sonnentor.

Náš poslední tip, který bychom si nechtěli nechat jen pro sebe jsou kvalitní suplementy. Máme velmi dobrou zkušenost s e-shopy:

1. Astaxanthin

2. Puravia

3. Woldoshop,

ze kterých nakupujeme zejména vitamin D3+K2, Astaxanthin, liposomální vitamin C a Magnesium. 

To nejlepší je ZADARMO

Závěrem bych za náš tým Centra návyků chtěla připomenout to, co je úplně zadarmo.

Každý den buďte venku na čerstvém vzduchu a slunci, hýbejte se za „no extra time“ , dostatečně a kvalitně spěte, pečujte o své vztahy, a také o vztah sám se sebou, protože na Vás záleží.

Krásný den,

Deni

Líbil se vám článek? Pokud máte pocit, že by si zasloužil sdílení, budeme moc rádi. 

Chceš odebírat zdravou poštu?

Každý měsíc s centrem návyků zasíláme tipy a rady pro zdravý život. Zanechte nám Váš e-mail a můžete se těšit na poštu. Pokud již poštu odebíráte, stačí zavřít toto okénko. Je to jednoduché, zdravé a ZADARMO.