MUDr. Tereza Černá, CFMP

Lékařka preventivní, funkční medicíny a výživy

Lékařka s atestací v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, vystudovala 2.lékařskou fakultu v Praze, poté se v rámci přípravy k atestaci pohybovala na odděleních rehabilitace a neurologie.

Praxe

Ve své ambulantní praxi se zaměřuje na pacienty s akutními i chronickými potížemi s pohybovým aparátem, nejčastěji bolestmi zad. Absolvovala kurzy manuální a myoskeletální medicíny nebo kurz McKenzie metody k diagnostice a terapii mechanických obtíží s pohybovým aparátem.

Hlubší zkoumání podstaty chronických obtíží a zájem o celostní pohled na člověka ji přivedl k funkční medicíně. Na funkční medicíně se jí líbí, že hledá přičinu obtíží, nepotlačuje nevědomě pouze symptomy, v pojetí zdraví zohledňuje i další důležité aspekty člověka jako strava, spánek, životní prostředí, psychiku, stresovou a enviromentální zátěž, jeho sociom atd. Funkční medicína využívá nejmodernější laboratorní testy, které nám pomáhají pochopit, jak konkrétní člověk funguje na molekulární úrovni. Přístup funkční medicíny se dá skvělě využít i v rámci prevence, kdy nám pochopení fungování lidského těla pomáhá odhalit individuální slabá místa a vhodnou úpravou životosprávy zacílit na konkrétní rizikové faktory daného člověka. Ve své praxi Tereza čerpá ze zahraničních zdrojů jako jsou např. dr. Mark Hyman, Chris Kresser, Dicken Weatherby, prof. Tim Noakes.

Od roku 2021 je certifikovaným praktikem funkční medicíny – CFMP.

Z osobního života

Tereza je maminkou dvou malých kluků, kteří jsou jí inspirací k hledání cesty nejen zdravého stravování, ale celkově životního stylu. Ve volném čase se věnuje triatlonu, hraje na klavír, čte, miluje čas strávený v přírodě. Žije s manželem a dětmi v Praze.

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.