PROČ PŘICHÁZÍ NEMOC?

NEMOC KONSTELAČNĚ 
aneb jak jsem ji zažila já v konstelacích i ve své praxi

Byli jste, nebo právě jste nemocní? 

Co pro vás znamená nemoc/být nemocen? 

Jaké myšlenky vám víří hlavou, když je vám zle? Máte bolesti?
 
Proč nemoc přichází? A proč si myslíme MY, že nemoc přichází? 

Kdo, co vám nemoc způsobuje/způsobila?

Věřím, že na jedné věci se všichni shodneme a to, ať už jde o nemoc fyzickou, psychickou či spirituální, vždy se nějakým způsobem projeví na našem fyzickém těle.

Proč nemoc přichází? Co se mi zatím ukázalo v konstelacích?

Vždy je potřeba se podívat do sebe (k sobě), tam najdeme odpověď. Nemoc nechce ublížit, chce nám pouze něco ukázat, na něco upozornit. Zatím jsem nikdy nestála v roli nemoci, která by šla okolo člověka a řekla, taaak dneska jsi na řadě TY. Většinou se dějí tyto pochody v nevědomé mysli. Je velmi nepravděpodobné, že vědomě voláme po nemoci, že ji chceme, že ji potřebujeme. Řekněme si na rovinu, kdo z nás má takové až masochistické tendence? Věřím, že nikdo a přesto nemoc přichází.

Důvody přivolání nemoci jsou u každého z nás různé:

  • rodinný systém
  • v konstelacích je možné uvidět, že nám pomáhá utužovat roli oběti
  • máme pocit, že jsme v životě na všechno sami a přivolali jsme si „parťáka“
  • zastavení (rychlé tempo, mnoho stresu, … ) u velké většiny konstelací přichází nemoc právě, aby se člověk zastavil a sebe uvědomil
  • forma „čištění“

Můj vánoční (integračně čistící) příběh

Okolo Vánoc mi přišlo vcelku náročné integrační období, kdy se mi vracely věci z minulosti a nemohla jsem v tu chvíli nic dělat, jen si přát jemnost a zvládnout situaci jak nejlépe můžu. Po vcelku krátké chvíli (po skončení integrace) přišlo nachlazení, které jsem vnímala jakou takovou dvojtečku a koncem ledna mě čekají celodenní konstelace, které věřím, přinesou tečku za celým obdobím i věcmi z minulosti, které se prodraly na povrch. Píši Vám to z toho důvodu, abyste uviděli, jak je vše se vším spojené a jaký je život proces sám o sobě. A také, jak je krásné, vnímat život vědomě. Vnímat co se děje s vaším tělem a jak je krásně napojené, reaguje. Připadá mi to fascinující.

Také je důležité, z jaké roviny se na svou nemoc díváte a také, jak ji vnímáte. Zdali si pokládáte otázku:

„Co mi přišla nemoc říct?“
„Mám jít k doktorovi pro prášek, nebo mám nějaký doma?“

Toto neznamená, že necítím vděčnost za možnost si pomoci i farmaky. Když jsem měla zánět močového měchýře a nebyla jsem schopna dojít k doktorovi, jaké jsem měla bolesti, s pokorou jsem přijala antibiotika. Rozdíl možná nastane TEĎ, když vám napíši, že jsem hledala příčinu toho PROČ jsem měla zánět močového měchýře a hledala jsem u sebe, v sobě. Neuspokojila jsem se s odpovědí, že mě ofouklo, nebo jsem si sedla na studenou zem. A takto vědomě můžeme přemýšlet nad svým životem, tělem všichni, každý jeden z nás. V momentě, kdy si věci uvědomujeme, můžeme vystoupit tím uvědoměním ze svých vzorců, programů a můžeme tento vzorec změnit, přepsat.

Naše tělo je dokonalý božský nástroj (jak zmiňuje mnoho mnoho moudrých duší jako pan Dušek, pan Vojáček, Bruce Lipton, Dispenza,..) tedy nemoc by neměla mít šanci. Jenže potom do všeho začnou vstupovat:

  • myšlenky (ne naše)
  • vzorce (přijaté, přejaté, odkoukané, zděděné,..)
  • programy (přijaté, přejaté, odkoukané, zděděné,..) 

pohybem, který uděláme na základě myšlenky (se rozhodneme, něco někomu řekneme, něco uděláme,..), vzorceprogramu se všechno začne míchat a vzniká koktejl, který je zabarven emocemi, pocity, strachy, láskou, štěstím.

Pokud si neuvědomujeme, je třeba si pomoci terapeutem, kamarádkou, kamarádem, blízkým člověkem či nějakou technikou, která cítíte, že vám ukáže cestu, nebo alespoň vám pomůže nasměrovat.

A jak poznáte, že jste na správné cestě?

Máte radost vstát. Jste kreativní a práce vám jde od ruky. Máte radost ze života, potkáváte sobě blízké duše. Život vás jednoduše baví! Nejsou zde žádná ALE.

A já vám za sebe opravdu z celého srdce přeji ať, si každý z nás svůj koktejl míchá podle sebe, tak jak to cítí, vnímá  a pro nejvyšší dobro všech.

Na zdraví!

Katy
Průvodkyně konstelačními náhledy, Kinezioložka a Fenkinezioložka

Pokud chcete vyzkoušet konstelační náhledy (i on-line), objednat se můžete ZDE s třeba zjistíte, co Vám chce konkrétně Vaše nemoc říct.

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.