Bc. Petr Kotlář

Masér s individuálním, komplexním a intuitivním přístupem. Základem je u něj klasická (švédská) masáž.

Něco málo o masážích:

  • nejstarší forma terapie
  • v každé kultuře existuje tradice masáží
  • přes 100 druhů, vzájemně se prolínají ve vlastní, osobité pojetí
  • terapie a prevence dobrého fyzického i psychického zdraví

Něco málo o mně:

Je mi 38 let, pocházím z Pardubic, nyní spokojeně žiji se svou rodinou v Budkovicích u Ivančic.

Studoval jsem ekonomii a medicínu, studií medicíny jsem ve 4.ročníku s úlevou zanechal a začal jsem se věnovat tomu, co mne opravdu baví a naplňuje.

Zájem o celostní (komplexní) medicínu mne přivedl k masážím. Těm se věnuji desátým rokem. Zaměřuji se převážně na terapeutické masáže.

Maminka je lékařka, otec se orientoval spíše na východní medicínu (shiatsu, tai chi, reiki).

Jinak jsem spíše rodinný typ, mám rád přírodu, květiny, zvířata i lidi. 🙂

Něco málo o masážích:

Základem je u mne klasická (švédská) masáž, ale během let mne ovlivňují i jiné styly.

Individuální, komplexní, intuitivní přístup je mi nejbližší.

Absolvoval jsem spoustu kurzů (baňkování, diagnostika, lávové kameny,…), ale nejvíce mi pomáhají intenzivní „workshopy“ se zkušenými maséry.
Knihy (namátkou zmíním třeba Spoušťové body („trigger points“), Manuální medicína, Labyrint pohybu,…) jsou také důležitou součástí mého vývoje i života.

Masáž u mne probíhá individuálně, se zaměřením na konkrétní oblast, kde se může vyskytnout nějaký problém (nejčastěji krční svaly, trapézy, mezilopatkové svaly, bedra).

Vzhledem ke své tělesné dispozici si mohu dovolit použít sílu tam, kde jí je potřeba.
Masáž u mě bývá intenzivní. Celou oblast důkladně promasíruji, hledám svalové uzlíky a snažím se je rozpustit. Následuje protažení.

Ke zlepšení a udržení dobrého stavu pohybového aparátu samotná masáž mnohdy nestačí. Bývá potřeba zjistit příčinu obtíží a pokud možno nežádoucí návyky (např. spaní na břiše při bolestech krční a bederní páteře) změnit. V neposlední řadě je velmi prospěšné zažít si návyky nové, zdravé (krátké protahovací cvičení, meditace na zmírnění stresu, nebo třeba jen pohyb na čerstvém vzduchu).

Pojdme společně najít způsob, cestu..

Těším se 
Petr

Typický příklad:

Klient přijde s tím, že ho bolí za krkem (ramena, trapézy, mezi lopatkami, bedra, kříž…).

Při prvním setkání provedeme diagnostiku, klient popíše své potíže, zjistíme případnou ztuhlost svalů, omezenou pohyblivost, bolestivost a už zde se pokusíme přijít na to, co potíže způsobuje.

Následuje samotná masáž, kdy se soustředím přímo na problematickou oblast a oblasti, které s ní souvisejí. Postupuji vždy individuálně, dle potřeb a pocitů klienta.

V chladnějším období můžeme začít důkladným prohřátím lávovými kameny. Svaly se uvolní, prokrví, celkově aktivují. Následně se snažím o uvolnění svalových spazmů(křečí), důkladné promasírování, včetně fascií, a úponů. Rozvolnění případných svalových uzlíků, uvolnění celého svalu pomocí působení na tzv. spoušťové body.

Masáž u mne budete určitě „cítit“. Klienti často popisují, že je to něco mezi bolestí a slastí, že toto přesně chtějí a potřebují. Odcházejí s tím, že se jim ulevilo, pohyblivost se zlepšila, bolest ustoupila. Velmi často po masáži dobře spí a na druhý den cítí svaly jako po intenzivním cvičení. Třetí, čtvrtý den následuje z pravidla „hlavní“ úleva. Poté je dobré sledovat, kdy se obtíže začnou opět objevovat a v ten moment je nejvyšší čas přijít na masáž znovu, abychom mohli postupovat vpřed.

Cílem je zbavit klienta jeho obtíží natrvalo. K tomu jistě výrazně pomůže pravidelná masáž, zpravidla se ale neobejdeme bez změny oněch návyků, které ke vzniku problému vedly. Poradíme se i o možnostech individuálního, většinou protahovacího cvičení.

V ideálním případě, že klient žádné konkrétní obtíže nemá, je vždy velmi přínosné pojmout masáž preventivně.