OVESÝ KOLÁČ KLASIKA I VEGE

Na zahrádkách dozrává poslední ovoce a proto sdílím skvělý recept nejen pro dospěláky, ale doufám, že i pro děti. Vybrat si můžete ze dvou variant.

KORPUS:

180g ovesných vloček jemných
50g vlašských ořechů
50g třtinového cukru
130ml kokosového oleje
100g celozrnné špaldové mouky

NÁPLŇ 1:

3-4 Silken tofu (balení je po 125g, já použila 3 a 4 by se také vešly)
50g domácí marmelády (nebo sladidla, na které jste zvyklí)
sezónní ovoce dle libosti

POSTUP:
Postup na korpus najdete o kousek níže.
Silken tofu si rozmixujeme buď klasickým nebo tyčovým mixérem. Pokud silken tofu budete kupovat, zkuste prsty promačkat obsah krabičky, stalo se mi, že v jednom zakoupeném byla pouze voda. Dáte sladidlo (marmeláda, med, umělá sladidla, třtinový cukr, sirup,..), vše znovu mixérem pomixujte. Nyní vložíte na drobno pokrájené ovoce a zamícháte. Nějaké ovoce si nechte i na ozdobení koláče. Dejte do lednice ideálně přes noc, ať se vše hezky spojí a těsto se tak moc nedrobí.

NÁPLŇ 2:

1 polotučný tvaroh
1 šlehačka (33%)
med
sezónní ovoce (já použila rybíz a broskve)

POSTUP:

Smícháme 180g ovesných vloček, namletých 50g vlašských ořechů, 50g třtinového cukru, 130ml kokosového oleje a 100g celozrnné špaldové mouky. Drobivé těsto, které vznikne vmáčňete do formy na nízký koláč. Při okrajích necháme vyšší (můžete a nemusíte). Pečeme samostatně 25min při 170stupních na spodní a horní ohřev.

Nakrájíme si ovoce.

Na náplň vymixujeme smetanu, do ní dáme tvaroh a trochu medu (já dala cca 2lžíce) a vše klasickým mixérem spojíme. Nalijeme na vychladlý korpus a dáme do lednice.

Pokud budete jíst hned, bude to trochu náročnější na krájení a na estetiku. Druhý den vše spolu drží a je to opravdu moc dobré! U nás si koláč dala dokonce i malá Adélka.

Budeme rádi, když se Vám recept podaří, posdílíte Vaše fotky ve stories na IG Centra Návyků. To je potom pro nás motivace vymýšlet nové  a nové recepty.

Tak jak vše v životě člověka se vším souvisí, tak i mentální zdraví souvisí s Vašimi střevy. Snažím se celou svoji rodinu vést ke zdravému stravování, protože vím jak je tento návyk obrovsky důležitý. A jelikož mám malé děti a manžela, kteří mají rádi sladké, sem tam se objeví recept, který se nám líbí a posílám ho dále i Vám.

Tedy mentální hygiena není jen o meditacích, cvičení jógy, uvědomování se v různých životních situacích a práci na sobě, ale také o zdravém stravování a čistotě nás uvnitř.

Katy
průvodkyně na Cestě, v Centru Návyků najdete mé služby pod Psychohygienou

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.