MAKOVO – JABLEČNÝ KOLÁČ

MAKOVO - JABLEČNÝ KOLÁČ

Tento recept jsem mimořádně nepřipravovala já, ale můj kamarád. Velká čest jemu, protože popasovat se úplně s novými surovinami a ještě s nimi vymyslet recept, tak to se cení.

Kvůli určitým zdravotním problémům jsme se rozhodli vyzkoušet pro ulevení výživový program WHOLE30,  s ním je spojeno vyřazení mlečných výrobků, cukrů, mouky a všeho zprocesovaného. Ikdyž v pravém slova smyslu u WHOLE30 je zakázáno konzumovat vše, co i trochu připomíná dezert. Hlavně z důvodu zbavení se závislosti na cukru, tak tady postupem dní jsme usoudili, že tomu i nadále budeme  říkát “WHOLE30” (náš pracovní název:D), ale s tím že máme zkrátka jen eliminované výše zmíněné skupiny potravin. Proč ne, cílem bylo se cítit hlavně dobře i přes velkou eliminaci (každý má jinou výchozí pozici). Pojďme tedy na recept, který vznikl jako jeden velký freestyle.

Ingredience:

– 3 vejce

– 4 velká jablka

– 3/4 plechovky kokosového mléka (tady mám vyzkoušeno AroyD nebo od wild and coco)

– 2 vrchovaté lžíce mandlové mouky

– 100 g mletého máku

– kypřící prášek bez fosfátů (používám tento)

– drcené mandle na ozdobu

Postup:

Věřím, že tento recept zvládnou všichni, první si připravte jablka, které nastrouháte nahrubo. Do větší mísy pak smícháte suché suroviny a následně přidáte zbývající. Těsto nalijeme do koláčové formy, kterou předtím vymažeme ghíčkem/bio máslem nebo jako naše babičky sádlem (já osobně  mám nejradši pro specifickou chuť v kombinaci s chutí těchto tradičních surovin). Pečeme asi 30-40 minut dle trouby na 180.

KDYBY VÁS ZAJÍMALO NĚCO VÍC O SAMOTNÉM WHOLE30 DEJTE VĚDĚT, RÁDA SEPÍŠU ČLÁNEK NEBO PŘÍSPĚVĚK.

Naplněnou chvilku s koláčem u kávy nebo čaje přeje Market


pro Centrum Návyků zpracovala Markéta Podškubková

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.