Ing. Kristína Sedláková

Výživová specialistka s komplexním přístupem ke zdraví. Jejím zaměřením je zejména řešení trávicích a kožních problémů, intolerance, zdravá redukce a kompenzace dalších zdravotních problémů za pomoci funkční výživy a změny životního stylu.

Kristína je absolventkou inženýrského studia oboru Výživa lidí. Při škole působila jako osobní trenérka fitness a lektorka skupinových cvičení. Právě tam objevila své poslání pomáhat dalším ženám na jejich cestě za vytouženými cíli a zdravím.

K hlubšímu zájmu o výživu ji dovedli vlastní zdravotní problémy. Navzdory “zdravému jídelníčku” ji trápily zažívací potíže a mnohé intolerance s kterými si lékaři nevěděli rady. Rozhodla se proto vzít své zdraví do vlastních rukou a místo tlumení příznaků se pustila do hledání příčiny jejích problémů. Začala se zajímat o funkční výživu a celkovou optimalizaci životního stylu, což ji dovedlo ke komplexnímu vnímání lidského zdraví.

Výživa a zdravý životní styl je pro ni nejen práce, ale i koníček a vášeň ve kterém se snaží neustále zlepšovat a vzdělávat. Proto ve svém studiu dále pokračuje, momentálně na Škole klinické naturopatie v oboru Nutriční medicína. Znalosti neustále doplňuje různými kurzy a odbornou literaturou, které jí umožňují kombinovat informace podložené vědou a západní medicínou s medicínou východní, tak jak jí to dává největší smysl.

Filosofie

“Moje práce je inspirována láskou a řízená vědomostmi.”

Kristína nevěří na krátkodobé řešení a nejrůznější diety. Je zastánkyní vyvážené pestré stravy postavené na skutečných potravinách. Jejím cílem je pomáhat lidem najít rovnováhu ve stravování a životním stylu, který bude pro jejich individuální potřeby optimální, ale zejména udržitelný. Svým klientům poskytuje podporu, pochopení a péči jakou by si sama přála, aby jí byla poskytnuta na začátku její cesty.

Díky osobní zkušenosti a získaným vědomostem , dnes svým klientům poskytuje podporu, pochopení a pomocnou ruku, jakou by si sama přála, aby někdo poskytl jí když byla na začátku své cesty.

Klienti

Ve svém poradenství se Kristína specializuje přímo na řešení trávicích a kožních problémů a klienty s intolerancemi (dlouhodobé nadýmání, reflux, zácpy, IBS, HIT, akné, ekzémy …). Mezi její klientelu patří i lidé se zdravotním diskomfortem, kteří ho chtějí zlepšit i pomocí správné výživy a zdravých návyků (štítná žláza, diabetes, DNA, cholesterol, autoimunitní onemocnění …). Vítaní jsou i klienti s cílem zdravého hubnutí bez extrémů a také každý, kdo chce podat pomocnou ruku na cestě za zdravějším a spokojenějším NOVÝM JÁ.

Články od Kristí na blogu Centra návyků

ČASTÉ CHYBY, KTORÝCH SA DOPÚŠŤAME NA ELIMINAČNEJ DIÉTE

Zistili Vám potravinovú intoleranciu (histamín, mliečna bielkovina, lepok, FODMAP…), objavil sa ekzém alebo aj napriek tomu, že sa zdravo stravujete Vás stále trápi trávenie? Dal Vám Váš lekár letáčik s rozsiahlym zoznamom potravín, ktoré treba vylúčiť alebo ste sa rozhodli pomôcť si sám a tak ste vyradili zo svojej stravy množstvo potravín na základe akéhosi zoznamu či „ospevovanej diéty“ plnej vývarov na internete? 😶 Stav sa (v tom lepšom prípade) zlepšil, ale vy stále jete len zopár potravín… Možno máte strach, že sa všetky problémy vrátia, možno ani neviete ako a, že vôbec treba potraviny späť navrátiť ? 🙈

Přečíst více »

SYNDRÓM DRÁŽDIVÉHO ČREVA. TIPY AKO NA NEHO

Nafukuje Vás takmer po všetkom čo zjete? Trápia Vás kŕče v bruchu, hnačka, zápcha alebo ich striedanie, často bez nepredvídateľností toho, čo zase „príde“ ? Máte pocit, že čím zdravšie sa stravujete, tým sú Vaše tráviace problémy horšie ? Možno je za Vaším problémom SYNDRÓM DRÁŽDIVÉHO ČREVA !

Přečíst více »

AKO EFEKTÍVNE SCHUDNÚŤ A VÝSLEDKY SI UDRŽAŤ?

Skúšali ste už párkrát schudnúť, ale výsledky aké ste očakávali sa nedostavili prípadne sa stratené kilá po krátkej dobe vrátili ? V dnešnom článku sa s vami podelím o pár tipov ako svojich želaných a najmä udržateľných výsledkov dosiahnuť !

Přečíst více »

ZÁKLADNÉ PILIERE ZDRAVÉHO TRÁVENIA

 V novom článku sa spoločne pozrieme na to ako zdravé trávenie posilňovať a ako nepríjemným tráviacim problémom predchádzať. Hoc každý tráviaci problém je trochu špecifický a konkrétne kroky i režimové opatrenia sa budú do istej miery líšiť, niektoré spojitosti sa tam predsa len nájdu. Poďme sa teda na ne spoločne pozrieť a vybudovať si pevné návyky nie len pre dobré trávenie pekne od základu !

Přečíst více »

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.