Ing. Kristína Sedláková

Výživová specialistka s komplexním přístupem ke zdraví. Jejím zaměřením je zejména řešení trávicích a kožních problémů, intolerance, zdravá redukce a kompenzace dalších zdravotních problémů za pomoci funkční výživy a změny životního stylu.

Kristína je absolventkou inženýrského studia oboru Výživa lidí. Při škole působila jako osobní trenérka fitness a lektorka skupinových cvičení. Právě tam objevila své poslání pomáhat dalším ženám na jejich cestě za vytouženými cíli a zdravím.

K hlubšímu zájmu o výživu ji dovedli vlastní zdravotní problémy. Navzdory “zdravému jídelníčku” ji trápily zažívací potíže a mnohé intolerance s kterými si lékaři nevěděli rady. Rozhodla se proto vzít své zdraví do vlastních rukou a místo tlumení příznaků se pustila do hledání příčiny jejích problémů. Začala se zajímat o funkční výživu a celkovou optimalizaci životního stylu, což ji dovedlo ke komplexnímu vnímání lidského zdraví.

Výživa a zdravý životní styl je pro ni nejen práce, ale i koníček a vášeň ve kterém se snaží neustále zlepšovat a vzdělávat. Proto ve svém studiu dále pokračuje, momentálně na Škole klinické naturopatie v oboru Nutriční medicína. Znalosti neustále doplňuje různými kurzy a odbornou literaturou, které jí umožňují kombinovat informace podložené vědou a západní medicínou s medicínou východní, tak jak jí to dává největší smysl.

Filosofie

“Moje práce je inspirována láskou a řízená vědomostmi.”

Kristína nevěří na krátkodobé řešení a nejrůznější diety. Je zastánkyní vyvážené pestré stravy postavené na skutečných potravinách. Jejím cílem je pomáhat lidem najít rovnováhu ve stravování a životním stylu, který bude pro jejich individuální potřeby optimální, ale zejména udržitelný. Svým klientům poskytuje podporu, pochopení a péči jakou by si sama přála, aby jí byla poskytnuta na začátku její cesty.

Díky osobní zkušenosti a získaným vědomostem , dnes svým klientům poskytuje podporu, pochopení a pomocnou ruku, jakou by si sama přála, aby někdo poskytl jí když byla na začátku své cesty.

Klienti

Ve svém poradenství se Kristína specializuje přímo na řešení trávicích a kožních problémů a klienty s intolerancemi (dlouhodobé nadýmání, reflux, zácpy, IBS, HIT, akné, ekzémy …). Mezi její klientelu patří i lidé se zdravotním diskomfortem, kteří ho chtějí zlepšit i pomocí správné výživy a zdravých návyků (štítná žláza, diabetes, DNA, cholesterol, autoimunitní onemocnění …). Vítaní jsou i klienti s cílem zdravého hubnutí bez extrémů a také každý, kdo chce podat pomocnou ruku na cestě za zdravějším a spokojenějším NOVÝM JÁ.

Články od Kristí na blogu Centra návyků

SYNDRÓM DRÁŽDIVÉHO ČREVA. TIPY AKO NA NEHO

Nafukuje Vás takmer po všetkom čo zjete? Trápia Vás kŕče v bruchu, hnačka, zápcha alebo ich striedanie, často bez nepredvídateľností toho, čo zase „príde“ ? Máte pocit, že čím zdravšie sa stravujete, tým sú Vaše tráviace problémy horšie ? Možno je za Vaším problémom SYNDRÓM DRÁŽDIVÉHO ČREVA !

Přečíst více »

AKO EFEKTÍVNE SCHUDNÚŤ A VÝSLEDKY SI UDRŽAŤ?

Skúšali ste už párkrát schudnúť, ale výsledky aké ste očakávali sa nedostavili prípadne sa stratené kilá po krátkej dobe vrátili ? V dnešnom článku sa s vami podelím o pár tipov ako svojich želaných a najmä udržateľných výsledkov dosiahnuť !

Přečíst více »

ZÁKLADNÉ PILIERE ZDRAVÉHO TRÁVENIA

 V novom článku sa spoločne pozrieme na to ako zdravé trávenie posilňovať a ako nepríjemným tráviacim problémom predchádzať. Hoc každý tráviaci problém je trochu špecifický a konkrétne kroky i režimové opatrenia sa budú do istej miery líšiť, niektoré spojitosti sa tam predsa len nájdu. Poďme sa teda na ne spoločne pozrieť a vybudovať si pevné návyky nie len pre dobré trávenie pekne od základu !

Přečíst více »