JAK PŘESTAT ŽÍT PODLE PROGRAMŮ/ VZORCŮ V MYSLI?

Cítíte, že někdy žijete život jakoby „někoho jiného“? Že se sami sebe ptáte: „Co jsem to udělal/a?“ „Co jsem to tam říkal/a?“ Že někdy jednáte tak, jako by jste to nebyly vy? Dnešní článek by Vám mohl dát odpovědi. Pro někoho z Vás to může být úplně nové, pro někoho až nepochopitelné, pro ty z Vás, kteří pracují s technikami mindfulness, různými energetickými cvičeními, masážemi,… toto zase tak překvapující nebude.

Dnešní téma jsou vzorce a programy v mysli a technika, kterou jsem cítila, že je ta správná pro mě a kterou jsem doplnila konstelační náhledy (o těch si můžete více přečíst ZDE) a to je Fenomén Kineziologie (dále v textu budu používat Fenkineziologie).

Jaké otázky Vám mohou přicházet?

Bude to fungovat i mě?

Jak metoda funguje v praxi?

Je možné tímto způsobem odblokovat i dítě? Jak?

Jak to vůbec probíhá?

Jak metoda funguje v praxi?

Přišla za mnou maminka 6ti letého chlapečka, že má strach ze zubařů, až takový, že se denně v rámci hodin ujišťuje (tedy několikrát za den), jestli jdou dnes k zubaři, scény, když k zubaři museli, byly jak říká maminka „o všechny nervy“. Odblokovala jsem syna přes mámu a tady jsou slova maminky:

Jak to tedy funguje?
První informací, kterou je třeba tady uvést, že na rozdíl od konstelačních náhledů, které jsou možné online, tady je nutností se vidět. Setkání probíhají u mě v pracovně v Rosicích u Brna (Brno – venkov).

Na výcviku Fen Kineziologů mi to bylo vysvětleno tímto způsobem, a tak předávám informaci k Vám. Představme si, že naše hlava je jako počítač, který má hardware a software. Stačí nějaký nebezpečný program (virus) , který poškodí software a ten změní určité fungování tohoto počítače.

Když se narodíme, jsme jako „čistý list papíru“. Tím jak se vyvíjíme, rosteme a procházíme svou cestou, náš mozek zpracovává denně velké množství informací, které ukládá. Stane se ovšem, že se uloží „chybná informace“, kterou jsme převzali, prožili,… která vznikla stresem, strachem, nějakou negativní zkušeností. Mozek ji zapíše jako informaci a my podle ní žijeme (nerozděluje ji na “chybné” a pro “život”). Nevědomky. Jenže ona se nám začne projevovat v životě.

JAK?
U každého svým způsobem:

– v rámci strachů všech druhů (tma, zvířata,  …dítě se lekne a začne koktat….)
– zdravotních potíží (exekuce majetku ve spojení s nemocí gastritidou (zánět žaludku – “nestrávil” tuto situaci, nepřijetí ženství, nemožnost komunikace s mámou,.. ve formě endometriózy,…)
– alergií
– přijímání/uznání autorit v dospělosti nejčastěji v práci (autority z dětství většinou máma, táta)
– odmítání mužů, otců a jejich “podceňování” (většinou ve formě narážek – ty to tak někdy uděláš, o rodinu se nepostaráš, pořád nejsi doma,…), často spjaté s atopickým exémem
– jedno “bezbranné” bafnutí ve sklepě – pomočování se dítěte i ve starším věku 

*Prosím neberte toto jako dogmata, každý jsme jiný a toto jsou příklady klientů a jejich cesty. Vaše je jiná, autentická. Příklady slouží k tomu, abyste si uvědomili, jak silné programy mohou být a jak velmi můžou ovlivňovat Váš život (potažmo život vašich blízkých).

Vždy jde o nějaký silný stresující zážitek , který se mohl začít manifestovat na fyzickém těle. Já se snažím tento „zážitek“ (příčinu chceme-li) najít a uvolnit. Tomu říkám, že ji odblokuji.

Fen Kineziologie funguje na každém z nás. Na každém našem programu, vzorci, který chceme nechat odblokovat, ať už ve svém systému (tedy na sobě) nebo v systému dítěte. Dětem, kterým je více než 10 let je možné tuto metodu aplikovat na nich samotných (i v doprovodu rodiče – to už je velmi individuální a na každém dítěti/rodiči zvlášť). Bezpečná hranice na odblok je okolo 15ti let. Pokud je pracováno s dítětem v průběhu testuji, jestli je stále vhodné pokračovat nebo práci na dítěti ukončit a „dodělat“ ji na prostředníkovi, kterým je většinou máma. Při terapii se pracuje tochu jiným způsobem než jsme zvyklý. Vnímám, že pracujeme s jemně hmotnými těly, to znamená, pracujeme jiným způsobem, než je tělo zvyklé fungovat, proto může dojít k pocitu slabosti, únavy,…

Někteří klienti mi říkají, že jsou prázdní při Fenkineziologii, že tento pocit ještě nikdy nezažili a má odpověď je, ať si to užívají, protože k tomuto pocitu se promeditováváme někteří někdy i celý život. Každému se procesy a následná integrace děje jinak.

Jak to probíhá?

Pracuji prostřednictvím deltového svalu (horní část paže), který je ve spojení s mozkem. Každý Fenkineziolog má možnost pracovat s jinými svaly na těle. Prostřednictvím svalové reakce se nám zobrazují informace, které jsou uloženy hluboko v mozkových strukturách. Tato informace nemusí být vždy v souladu s naším vnímání okolností.  

Někdy se mi děje, že klient mi říká, ne takto to nemám. Ano nemá, protože žije ve vědomé části mozku, kterou si uvědomuje. Jenže když jste u mě na „terapii“ pracujeme spíš s těmi nevědomými vzorci a programy a ty si někdy přiznat, když o nich právě nevíme, bývá velkým uměním a často odvahou. Buďme si vědomi, že každý má své kapacity a já jsem si toho vědoma, proto přístup ke každému klientovi je individuální, otevřený a v respektu k jeho potřebám a přáním.

Je tato metoda bezpečná?

Vždy se ptám těla, raději dvakrát na všechno než jednou na nic. Ptám se těla, to ví a odpoví tak jak to je. Tedy je třeba obezřetnosti, často se ptám, jestli je klient v pořádku, jak se cítí, často i na chvíli posazuji, ať si odpočine,… Pokud testuji něco na dálku, co že také možné, vždy je to s písemným souhlasem člověka, který se na to ptá. Jednou mi jedna moudrá žena, když nemáš souhlas, to je jak kdyby jsi někomu koukala přes okno do domu, do jeho prostoru, do soukromí.

Může se jednou odblokovaný problém vrátit?

Ano a dávám tuto informaci každému klientovi, který přijde. Vždy je náročné, když se klient potká v tváří tvář „potíži“, kterou jsme odblokovali. Hraje zde roli několik faktorů situace, dispozice.. Odblokováním se klient stává daleko silnějším, ale může se stát, že se otevře téma s událostí spojené, protože jak sami víme, většinou je to sled událostí, než se „potíž“ projeví. Může se stát a nemusí, potom je vhodné udělat další odblok na vzniklou situaci.

Co je mým cílem?

Mým cílem je odblokovat programy, které už neslouží pro život a uložit informaci (já používám slovo “přepsat”) tak, aby jsme se cítili a zároveň byli šťastnější a svobodnější v životě. 

Na odbloky chodím pravidelně i já, protože cítím, vidím a žiju změny, které se mi v životě dějí, díky “odblokování” programů v mé mysli. 
Už několik let pracuji na svém atopickém exému, toto jsem zdědila z linie táty. V pubertě jsem se za sebe styděla, protože v tomto “citlivém” období jsem měla strupy na obličeji a spolužáci se mi smály. Když se zkratkou dostanu k Fenkineziologii, tak poslední zbytky exému se mi projevovaly na rukou. V zimě to bylo opravdu bolestivé, měl jsem ranky až do krve a při umývání rukou, nádobí jsem trpěla. Nechala jsem si udělat odblok a letošní zima byla první, kdy jsem na prstech rukou měla pouze malé ranky, které bylo třeba mazat, ale nebolely, protože byly opravdu malé. 

Na konec je ještě důležité zmínit, že jak pracujeme s jemně hmotnými těly je důležité dát tělu čas a odpočinek. Také je vhodné informace nechat dosednout a alespoň týden si s tím být. Není úplně vhodné hned vyprávět zážitky lidem okolo, i blízkým. Je třeba. Aby integrace mohla proběhnout bez „zásahu“ vnějšího okolí. Co je pro mě ještě velmi důležité a zmiňuji to na každé konzultaci, je pít tekutiny, hlavně vodu. Pracuji s Magnesií, která cítím, že je velmi vhodná jak v rámci vstřebávání, tak regenerace.

Milí, přeji Vám rozkvetlé dny plné radosti, uvědomění, lásky k sobě samému/samé i k okolí, pokory a vděčnosti s vědomím, že když přijde emoce a nezvládneme ji zpracovat, jak by jsme chtěli, tak si nic nebudeme vyčítat. Omluvíme se sami sobě, popřípadě tomu, kdo to schytal, nebudeme si nic vyčítat a zkusíme to příště jinak, nově.

Katy

Průvodkyně Konstelačními náhledy, Fenkinezioložka 

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.