JAK NA ÚSPĚŠNÁ NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Vítám vás v novém roce 2021 a upřímně věřím, že tento rok bude krásný a úspěšný.

Začátkem nového roku rádi uzavíráme staré kapitoly, a píšeme si ty nové s vidinou lepších zítřků. Stává se ale, že nás prvotní nadšení poměrně brzy opustí a my se opět vracíme do starých kolejí. Pomalu ztrácíme motivaci a elán ke změně, přestože jsme to tak skvěle na začátku „rozjeli“…Pojďme to společně změnit a svá Novoroční předsevzetí dotáhnout do cíle.

Sepsala jsem několik užitečných bodů, které vám mohou pomoci snáze dosáhnout úspěchu.

1. Změna

Naše návyky jsou jako koryto řeky, mnohačetným opakováním zaryté, a nelze je jen tak jednoduše měnit. Co se ale stane, když nic nezměníte?

NIC SE NEZMĚNÍ

Proto uvědomění si důležitosti a potřeby ZMĚNY je první zásadní věc, která vede k úspěšné změně.

  • Zkuste si představit důsledky toho, co se pravděpodobně stane za 5 let, když nic nezměníte a zapište si to. Poté si napište 3 věci, které chcete změnit a pracujte na nich.

2. Jsi výsledkem Svých každodenních návyků

Každý náš den se skládá z mnoha malých návyků a každý večer díky tomu můžeme vnitřně zhodnotit, jaký jsme měli den. I malá změna v zaběhnuté rutině může přinést velké změny v našem životě.

  • Napište si 5 malých návyků, které změníte tak, abyste zlepšili svůj osobní i pracovní život.
  • Začněte postupně, vyberte si 1-2 návyky, které změníte hned a budete je dělat, dokud si na ně nezvyknete. Návyk si můžete vytvářet i několik týdnů, buďte trpěliví. Poté přidáte další.

3. CÍLE

Ujasněte si, ČEHO a PROČ, chcete dosáhnout. Jasně si napište svůj cíl na papír a formulujte ho pozitivně a v souladu se svými hodnotami. Jestliže vnitřně chápete a cítíte proč chcete cíle dosáhnout, najdete v sobě dostatek odhodlání a motivace vydržet.

  • Představte si, jak by vypadal váš život, kdybyste dosáhli vašeho cíle. Jak se cítíte, jak vypadáte, kým jste, kde jste, s kým jste, co je pro vás důležité. Napište si 3 kroky, které vám pomohou přiblížit se k vašemu cíli a udělejte je v následujících dnech a týdnech.

4. PRIORITY

„Na to nemám čas.“ = …

NENÍ TO MOJE PRIORITA

V pořádku, každý máme své priority, a dokonce se během života mění. Proto abyste byli úspěšní, dělejte taková rozhodnutí, která se nevylučují s vašimi prioritami.

  • Napište své aktuální priority a očíslujte je dle důležitosti a času, který jim budete věnovat. Abyste využili čas co nejefektivněji, dělejte nejdříve ty činnosti, které vám jdou rychle od ruky a nejsou tak složité a poté se vrhněte na ty složitější.

5. ÚSPĚCH

Uvolněte se, nechte věci plynout a buďte kreativní.

Přílišné upínání se na cíl a klapky na očích nám znemožňují soustředit se na vlastní činnosti vedoucí k úspěchu. Když se ale vědomě uvolníte, zjistíte, že některé věci se prostě stanou, najdou si k vám cestu samy, protože to, co z vás vyzařuje, to si i přitáhnete.

A co je to vlastně ten úspěch? Když se za sebe ohlédnete a řeknete si,:

SAKRA, TO BYL ALE ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH

  • Chcete být úspěšní? Napište si seznam maličkostí, které jsou úplně zadarmo a možná si je málo připomínáte. Věřte, že v součtu vás mohou posunout k vašemu osobnímu úspěchu.

Jestli jste se dočetli až sem, možná už držíte tužku a papír a máte zapsané první poznámky. Věřím, že vám těchto 5 rad může pomoci blíže k vašemu cíli a přeji vám, abyste dosáhli všeho, po čem toužíte.

Pokud máte pocit, že byste na své cestě za zdravím uvítali průvodce, jsem tu pro vás. Zajímá vás více informací o mojí cestě? Přečtěte si je ZDE.

Krásný den,

Vaše Deni

Líbil se vám článek? Pokud máte pocit, že by si zasloužil sdílení, budeme moc rádi. 

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.