JAK NA ÚSPĚŠNÁ NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Vítám vás v novém roce 2021 a upřímně věřím, že tento rok bude krásný a úspěšný.

Začátkem nového roku rádi uzavíráme staré kapitoly, a píšeme si ty nové s vidinou lepších zítřků. Stává se ale, že nás prvotní nadšení poměrně brzy opustí a my se opět vracíme do starých kolejí. Pomalu ztrácíme motivaci a elán ke změně, přestože jsme to tak skvěle na začátku „rozjeli“…Pojďme to společně změnit a svá Novoroční předsevzetí dotáhnout do cíle.

Sepsala jsem několik užitečných bodů, které vám mohou pomoci snáze dosáhnout úspěchu.

1. Změna

Naše návyky jsou jako koryto řeky, mnohačetným opakováním zaryté, a nelze je jen tak jednoduše měnit. Co se ale stane, když nic nezměníte?

NIC SE NEZMĚNÍ

Proto uvědomění si důležitosti a potřeby ZMĚNY je první zásadní věc, která vede k úspěšné změně.

  • Zkuste si představit důsledky toho, co se pravděpodobně stane za 5 let, když nic nezměníte a zapište si to. Poté si napište 3 věci, které chcete změnit a pracujte na nich.

2. Jsi výsledkem Svých každodenních návyků

Každý náš den se skládá z mnoha malých návyků a každý večer díky tomu můžeme vnitřně zhodnotit, jaký jsme měli den. I malá změna v zaběhnuté rutině může přinést velké změny v našem životě.

  • Napište si 5 malých návyků, které změníte tak, abyste zlepšili svůj osobní i pracovní život.
  • Začněte postupně, vyberte si 1-2 návyky, které změníte hned a budete je dělat, dokud si na ně nezvyknete. Návyk si můžete vytvářet i několik týdnů, buďte trpěliví. Poté přidáte další.

3. CÍLE

Ujasněte si, ČEHO a PROČ, chcete dosáhnout. Jasně si napište svůj cíl na papír a formulujte ho pozitivně a v souladu se svými hodnotami. Jestliže vnitřně chápete a cítíte proč chcete cíle dosáhnout, najdete v sobě dostatek odhodlání a motivace vydržet.

  • Představte si, jak by vypadal váš život, kdybyste dosáhli vašeho cíle. Jak se cítíte, jak vypadáte, kým jste, kde jste, s kým jste, co je pro vás důležité. Napište si 3 kroky, které vám pomohou přiblížit se k vašemu cíli a udělejte je v následujících dnech a týdnech.

4. PRIORITY

„Na to nemám čas.“ = …

NENÍ TO MOJE PRIORITA

V pořádku, každý máme své priority, a dokonce se během života mění. Proto abyste byli úspěšní, dělejte taková rozhodnutí, která se nevylučují s vašimi prioritami.

  • Napište své aktuální priority a očíslujte je dle důležitosti a času, který jim budete věnovat. Abyste využili čas co nejefektivněji, dělejte nejdříve ty činnosti, které vám jdou rychle od ruky a nejsou tak složité a poté se vrhněte na ty složitější.

5. ÚSPĚCH

Uvolněte se, nechte věci plynout a buďte kreativní.

Přílišné upínání se na cíl a klapky na očích nám znemožňují soustředit se na vlastní činnosti vedoucí k úspěchu. Když se ale vědomě uvolníte, zjistíte, že některé věci se prostě stanou, najdou si k vám cestu samy, protože to, co z vás vyzařuje, to si i přitáhnete.

A co je to vlastně ten úspěch? Když se za sebe ohlédnete a řeknete si,:

SAKRA, TO BYL ALE ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH

  • Chcete být úspěšní? Napište si seznam maličkostí, které jsou úplně zadarmo a možná si je málo připomínáte. Věřte, že v součtu vás mohou posunout k vašemu osobnímu úspěchu.

Jestli jste se dočetli až sem, možná už držíte tužku a papír a máte zapsané první poznámky. Věřím, že vám těchto 5 rad může pomoci blíže k vašemu cíli a přeji vám, abyste dosáhli všeho, po čem toužíte.

Pokud máte pocit, že byste na své cestě za zdravím uvítali průvodce, jsem tu pro vás. Zajímá vás více informací o mojí cestě? Přečtěte si je ZDE.

Krásný den,

Vaše Deni

Líbil se vám článek? Pokud máte pocit, že by si zasloužil sdílení, budeme moc rádi. 

Chceš odebírat zdravou poštu?

Každý měsíc s centrem návyků zasíláme tipy a rady pro zdravý život. Zanechte nám Váš e-mail a můžete se těšit na poštu. Pokud již poštu odebíráte, stačí zavřít toto okénko. Je to jednoduché, zdravé a ZADARMO.