HOVĚZÍ Z POMALÁČE S PYRÉ

RECEPT NA HOVĚZÍ Z POMALÁČE S PYRÉ

To tak jednou máme v restauraci podobnou dobrotu, kterou chci napodobit a čoveče, podařilo, hlavně díky pomalému hrnci. Jinak se přiznám, že do přípravy takového masa (rozuměj spíše kilo hovězího v kuse) se moc sama nepouštím.

Co budeme potřebovat?

  • Pomalý hrnec 😀 no chápu že všichni ho doma nemají, ale zkrátka neumím tento recept v troubě ☺
  • 1kg hovězí přední BIO, kde sehnat? Rohlík, farmářské obchody, Scuk, některé nákupáky – zásadně neořezávám (pěkně tůček udělá službu a zlepší chuť)

Koření a tuk k masu:

  • 2 lžíce GHÍ, nejčastěji kupuju Ghíčko; 3 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, 4 kuličky pepře, 4 stroužky česneku, sůl a pepř, k masu mrkve, cibule nahrubo, pórek, řapíkatý celer (ale můžete přidat třeba i kapustičky nebo kapustu)

Pyré:

  • 1 velký batát
  • Půlka máslové dýně
  • 1 lžíce BIO másla
  • Sůl – používám v Bio kvalitě a hlídejte si slovíčko nerafinovaná, tzn. nechemizovaná

Postup:

Ten bude snadný a proto recepty z pomaláče miluju. Vytáhnu pomaláč 😀 a omyté maso vložím do hrnce, přidám koření a načištěnou zeleninu, zaleju asi hrnkem filtrované vody

Vsuvka: už rok mám doma filtr Berkey na který jsem šetřila přesně tak dlouho jako moje kamarádka na náramek ze zlatnictví :D, ale víte co, to je to boží. Každý dle svého uvážení, já zkrátka nejraději investuji do zdraví. Po koupi filtru jsem si vyslechla spoustu nevyžádaných rad o tom co je správně a jak je to zbytečná záležitost, ale pokud vás někdo vidí, jako divného, je potřeba si to ustát. A hlavně! Je to jeho, ne vaše ☺ To pak si někdy můžeme popovídat o tom, jak večer po baráku chodím v červených brýlích blokujících modrou a taťka mi říká „ čau svářeč :D“ prostě děcka, sranda to je ☺.

Pojďme zpátky k receptu, jak mám naplněný hrnec, zapnu ho na vyšší stupeň na 4 hodiny a jdu na procházku do lesa :D. Potom jak přijdu načistím batát a dýni, nechám vařit. Až je vše měkké mixnu, osolím a přidám ghí nebo máslo. A je to nebe v hubě.

 

Ať Vám chutná.


pro Centrum Návyků zpracovala Markéta Varmužová

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.