Eliška Hosnedlová, IHP

Certifikovaná Integrative Health Practitioner a průvodkyně se zaměřením na funkční a integrativní výživu, která pomáhá ženám optimalizovat zdraví a hormony pomocí stravy, zdravých návyků a správného nastavení mysli.

Eliška vystudovala mezinárodní kurz Integrative Health Practitioner, který vznikl jako kombinace funkční medicíny a tradiční ajurvédy. K hlubšímu zájmu o výživu a význam zdraví hormonů ji přivedly vlastní zdravotní potíže spojené s hormonální dysbalancí. Tuto problematiku začala studovat do hloubky a objevovala stále více souvislostí, které běžně na první pohled nejsou vidět. Všechny zkušenosti a vědomosti chce nyní sdílet mezi své klienty, a pomoci tak co nejvíce lidem, které trápí podobné záležitosti.

Klienti

Mezi její klienty patří zejména lidé s hormonální nerovnováhou (chronická únava, nízké libido, proměnlivost nálad, střevní potíže, akné, adrenální únava atd.), ženy s problémovým menstruačním cyklem (PMS, bolesti, nepravidelnost, ztráta menstruace), lidé s poruchou štítné žlázy a všichni, kteří chtějí objevit hlavní příčinu problémů a porozumět sobě a svému tělu.

„Malé kroky vedou k velkým úspěchům.“

 

Eliška věří, že i drobné změny v životě nám mohou pomoci cítit se lépe po všech stránkách, a vítá každého, kdo se rozhodne vzít své zdraví a život do vlastních rukou.

 

Články od Elišky na blogu Centra návyků

ŠKODÍ PŘERUŠOVANÝ PŮST VAŠIM HORMONŮM?

Přerušovaný půst může být skvělým nástrojem pro optimalizaci zdraví po všech stránkách. Má nějaké negativní účinky? Může být naopak nebezpečný pro zdraví vašich hormonů? Kdo může těžit z přerušovaného půstu a pro koho naopak vhodný není?

Přečíst více »

SACHARIDY A JEJICH VLIV NA HORMONY

Nízkosacharidová strava může být skvělým nástrojem pro stabilizaci krevního cukru v krvi, snížení zánětu nebo spalování tuků. Má tedy smysl sacharidy v jídelníčku omezit? Pomůže jejich restrikce pomoci při onemocnění PCOS? Zjistěte, jakou roli hrají sacharidy v hormonálním zdraví žen.

Přečíst více »

PROBLÉMY S DIAGNÓZOU PCOS

Proč i v případě, že všechny symptomy jasně ukazují na PCOS, není diagnostika tak jednoznačná? Kdy a v jaké situaci se nemusí jednat přímo o PCOS, kdy být ve střehu a proč nás někdy samotná diagnostika až tak nezajímá?

Přečíst více »

CO JE PCOS A JAKÉ 4 TYPY ZNÁME?

Syndrom polycystických vaječníků není nemoc, které do nezbavíte do konce života, ani to není pouze projev hormonální nerovnováhy. Rozlišujeme čtyři typy PCOS a u každého typu je hnacím motorem něco trochu jiného. Jedna možnost však nevylučuje druhou a typy se mohou do jisté míry překrývat. Zjistěte, co stojí za vznikem PCOS, a jak můžete samy sobě pomoci.

Přečíst více »

ADRENÁLNÍ ÚNAVA

Nadměrné vypadávání vlasů, dlouhodobá ztráta motivace, závratě při rychlém vstávání nebo změně pohybu či neustálá únava a vyčerpanost. Zní vám to povědomě? V tom případě je tento článek právě pro vás. Tyto symptomy jsou totiž nejčastějším projevem dysfunkce nadledvin neboli stavu lépe známým pod názvem “adrenální únava”.

Přečíst více »