Denisa Prosser, DiS.

Nutriční terapeutka, preventistka a průvodkyně zdravých návyků s komplexním přístupem se zaměřením na budoucí i stávající maminky, lektorka zdravotně nápravného cvičení a spirální stabilizace páteře (SM systému).

Denisa vystudovala 4-leté gymnasium, které úspěšně ukončila maturitní zkouškou, mimojiné z biologie a psychologie, které byly jejími nejoblíbenějšími předměty. Následně úspěšně absolvovala studium VOŠZ v Brně, obor nutriční terapeut.

Ve škole ji nejvíce bavila praxe, protože právě tam mohla uplatnit své hlavní zájmy. Komunikace s lidmi a následná pomoc řešit často obtížné životní situace, právě tam si Denisa našla své místo. Již ve škole ji kamárádi přezdívali “vrbou”, která je vždy vyslechla, a umění naslouchat je, podle ní, to nejcennější v praxi terapeuta.

Její velkou zálibou je příprava nutričních plánů a edukačních materiálů s přesahem do dalších oblastí zdraví jako je pohyb, spánek, vztahy, emoce, kosmetika, suplementy …a další.  Kombinace různých výživových stylů spolu s reálnými životními příběhy je pro ni zcela unikátním vyjádřením individuálního přístupu ke klientům. A zároveň i díky osobnímu přístupu ke každému klientovi je pro ni tato práce velmi vztahově i mentálně obohacující a různorodá. 

Po ukončení VOŠZ odcestovala do Velké Británie, kde žila téměř 5 let. V Anglii rok studovala angličtinu a zároveň pracovala. Po dvou letech se stala poprvé maminkou a porodila zdravou holčičku. Následně začala pracovat jako dobrovolník v dětské nemocnici Alder Hey Children Hospital. To byla pro ni nejpůsobivější zkušenost, protože byla v prostředí velmi blízkém jejím zájmům a zároveň mohla poznat odlišný způsob v přístupu k pacientům. V roce 2018 otěhotněla podruhé a následující rok porodila zdravého chlapečka bez nutnosti přítomnosti lékařů. Oba porody proběhly cíleně v Anglii, za což je Denisa neskutečně vděčná a její osobní zkušenost ji velmi obohatila také do vlastní praxe. Na základě zkušeností ze zahraničí, a také jako maminka dvou malých dětí, může předávat vlastní poznání dalším ženám, a to právě zejména v oblasti předporodní přípravy, porodu, kojení a péče o ženu a dítě. Denisa také vytvořila  zvýhodněné balíčky služeb právě pro budoucí, i všechny maminky, které hledají zdravý balanc mezi péčí o děti a časem na sebe a svého partnera.

FILOSOFIE
Život je jako chůze po laně, kdy neústále balancujete, abyste se úspěšně dostali až do cíle.”
Podle Denisy je pro šťastný a zdravý život zásadní najít rovnováhu. Také sama Denisa dlouhou dobu balancovala mezi zdravím a nemocí, mezi extrémy. Avšak díky neustálé touze poznávat se a zlepšovat sama sebe i ona nachází svoji vlastní cestu, na které je jí dobře.

VOLNÝ ČAS A POHYB
Denisa je lektorkou zdravotních cvičení, protože právě zdraví, by podle ní mělo být hlavní motivací k pohybu. Ve svém volném čase se ráda hýbe, a to jakkoliv, nejraději spontánně. Její velikou inspirací jsou její dvě malé děti, které považuje za největší učitele. Baví ji posilování s vlastní vahou těla, chůze, jóga a Brazilské Jiu-Jitsu. Momentálně je však hlavně maminkou na plný úvazek se všemi svými krásami i úskalími.

KLIENTI
Její hlavní klientelu tvoří lidé s nesprávnými návyky, kteří hledají řád nejen v jídle, ale i dalších oblastech zdraví. V zájmu co nejefektivnějšího přístupu ke klientovi nejraději kombinuje výživové principy s pohybovou terapií. Dále jsou jejími klienty maminky, které chtějí pomoct s kily po porodu a zároveň být dobrým vzorem celé rodině, klienti s intolerancemi, alergiemi, nadváhou, hormonálními poruchami a metabolickými disbalancemi.