ČOKO SEMÍNKOVÁ KAŠE

RECEPT NA ČOKO SEMÍNKOVOU KAŠI

Takové to, že je vám v I. trimestru blbě a potřebujete, aby
vám hlavně po ránu jídlo zklouzlo lehce, rychle do bříška :-D.

Ingredience:

  • půl deci koko mléka
  • 1 žloutek
  • 1 lžíce nepražené kakao (má víc vitaminů a něco získáš; grankem ztratíš vše :D)
  • 250 ml mandlové nebo kešu (pokud nejsem líná vyrobím, takže mixneš hrst ořechů a přecedíš přes plátýnko nebo velmi jemné sítko a nebo kupuju nedoslazované DM, za mě 10x lepší než Alpro, to využívám max baristu glutenfree oat na capuccino občas)
  • Špetka soli
  • 1 a půl lžíce koko mouky, ověřilo se mi DMko
  • 1 lžíce čerstvě namletých zlatých lněných (vždy je potřeba čerstvě namlít, semínka pak mají tendenci žluknout)Kokosový olej na smažení (používám DM, Lidl BIO,.)

Postup:

Všechny sypké ingredience smícháme dohromady zvlášť na talířek. Coco a ořechové mléko (dělala jsem jen z coco mléka, ale na mě z Real thai dost tučné, tak lepší mi přišla kombinace) jsem dala do menšího kastrůlku. Zahříváme a poté přisypeme sypkou směs, jakmile bude kaše skoro vařit, odstavíme a vmícháme žloutek. Pořádně promícháme a zpátky na plameni řádně prohřejeme tak, aby se nám vajíčko uvařilo.

Zdobte čím je libo, já jsem měla po ruce mango a zbytek malin od babi. Kdo by chtěl trochu přisladit, tak já osobně preferuju med u kaší, ale až do kaše v misce, kde nepřijdu o prospěšné enzymy a vitaminy v medu.

 
čoko semínková kaše s ovocem (1)

Ať Vám chutná.


pro Centrum Návyků zpracovala Markéta Varmužová

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.