BANÁNOVÉ LÍVANEČKY TROCHU JINAK

RECEPT NA ZDRAVÉ LÍVANEČKY

Receptů na lívanečky znám hafo. Ale vždy tam je něco přidané, co běžně nejím (ovesné vločky, jogurt, atd.,..).Takže pojďme na lívanečky, tak jak je dělám já.

Ingredience:

  • 2 banány (zralé, poznáte dle teček)
  • 2 vejce od šťastných slepiček (každý tu možnost nemá, ale já už jsem byla dost naštvaná, že při naší spotřebě dávám za vajíčko 8-10,-, což je šílené, tak jsme si slepičky pořídili a je to boží, na jaro mám vyhlédlé totální krasavice, člověk by nevěřil, jaké topové druhy se dají pořídit, no nic, pojďme dál a ne, nezabere to moc času, ale chápu že na balkoně bydlet nemůžou 😀
  • 2 lžíce, zakysaná smetana kokosová (já požívám tu z Lidlu, nevím jak se jmenuje, ale poměr cena kvalita pecka), zbytek použijeme na ozdobu
  • Špetka soli – podtrhne chuť, pecka
  • Lžička skořice (skvělé zimní zahřívací koření)
  • 3 až 4 lžíce mandlové mouky – bacha, dívejte se jestli nekupujete odtučněnou anebo mandle namelte sami
  • Kokosový olej na smažení (používám DM, Lidl BIO,.)

Postup:

Rozmačkáme si vidličkou banány, přidáme vejce a všechny ostatní ingredience, někdo pak ještě mixuje, já pouze kvedlám, a smažíme na trošce kokosáku minutku z každé strany, ozdobíme čím je libo.

Já jsem dala zbytek smetany a maliny z mrazáku od babi. Ozdobila jsem datlovým sirupem, ale to jen kvůli efektu a faktu nedělní snídaně a udělání radosti příteli (lpojďme si říct, že to ani nezaregistroval :D).

 
centrum-navyku-recepty-livanecky

Ať Vám chutná.


pro Centrum Návyků zpracovala Markéta Varmužová

LOUČÍME SE 👋💛

Naši milí příznivci, cesta  CENTRA NÁVYKŮ končí a i přesto, že konce nebývají vždy příjemné, víme, že za rozhodnutím stojí čistý záměr, moudrá myšlenka a upřímné slzy dojetí.

Celý příběh CN a informace o ukončení naleznete v oficiálním rozloučení.