Alena Špačková

Poradenství v oblasti montessori a rodičovských témat

Alena je žena, manželka a máma 2 dětí. Již přes 4 roky se věnuje s velkým zápalem montessori pedagogice a rodičovským tématům ohledně výchovy dětí, které uvádí do praxe se svými dětmi. Absolvovala mezinárodní výcviky AMI assistant pro děti 0-3 a 3-6 let a mnohé další akreditované výcviky, semináře, přednášky a konference na téma montessori, výchova, smyslová integrace a neurovývojová stimulace. Dále absolvovala kurz Krizové intervence a momentálně je součástí 1,5letého sebezkušenostního výcviku pro pracovníky v pomáhajících profesích.

Filosofie

„Rodičovství je cesta ke zralosti a růstu. Pokud se odvážíme více se učit a méně vyučovat.“

Velkým zlomem v jejím přístupu k životu a seberozvoji pro ní bylo narození dcery. Do té doby analytička v korporátu pracující přesčas, dostala velkou životní lekci, že vše se naplánovat nedá.

Vzhledem k jejímu založení se na rodičovství svědomitě připravovala, chodila na předporodní kurz, na kurz první pomoci apod. Škoda, že jí tehdy nikdo neřekl, že tato životní výzva porodem teprve začíná. Ze začátku byla velmi úzkostná máma, která špatně snášela pláč své dcery. Začala na sobě pracovat, protože pochopila, že bez toho se nepohne z místa. Navíc v dceřině půlroce objevila montessori, jehož principy jí dávaly smysl.

Montessori v Alenině praxi

Montessori je do detailu promyšlená filosofie, která následuje dítě a podporuje ho, aby rozvinulo svůj potenciál na maximum. Správné montessori je o svobodě, ale také hranicích. Jedná se o skvělý a nápomocný systém, jak vychovat spokojené, sebevědomé, nezávislé a zodpovědné dítě.

Klienti

K její klientele patří rodiče s jejich dětmi. Klientům nabízí individuální konzultace. Rodičovství je leckdy dřina, a proto Vás Alena ráda podpoří, pokud potřebujete:

  • připravit na rodičovství sebe,
  • tipy jak podpořit vývoj svého dítěte,
  • poradit, jak připravit prostředí
  • poradit, jak s dítětem komunikovat,
  • zkonzultovat individuální rodičovské téma.


Články od Aleny na blogu Centra návyků

4 TIPY, JAK OBSTÁT JAKO RODIČ

Klíčem k vnitřní spokojenosti a vyrovnanosti, a to nejen v rodičovství, je mít dobrý vztah k sobě. Znát se, mít se rád. Je jedno, zda použijete označení sebeláska, sebeúcta, sebehodnota, to je ta esence, jak prožít rodičovství vědomě s krásnými okamžiky, ale i s karamboly, které tato role přináší.

Přečíst více »