Alena Špačková

Poradenství v oblasti montessori a rodičovských témat

Alena je žena, manželka a máma 2 dětí. Již přes 4 roky se věnuje s velkým zápalem montessori pedagogice a rodičovským tématům ohledně výchovy dětí, které uvádí do praxe se svými dětmi. Absolvovala mezinárodní výcviky AMI assistant pro děti 0-3 a 3-6 let a mnohé další akreditované výcviky, semináře, přednášky a konference na téma montessori, výchova a smyslová integrace. Dále absolvovala kurz Krizové intervence a od října 2020 byla přijata do psychoterapeutického sebezkušenostního výcviku dle Adlera.

Filosofie

„Rodičovství je cesta ke zralosti a růstu. Pokud se odvážíme více se učit a méně vyučovat.“

Velkým zlomem v jejím přístupu k životu a seberozvoji pro ní bylo narození dcery. Do té doby analytička v korporátu pracující přesčas, dostala velkou životní lekci, že vše se naplánovat a koupit nedá.

Vzhledem k jejímu založení se na rodičovství svědomitě připravovala, chodila na předporodní kurz, na kurz první pomoci apod. Škoda, že jí tehdy nikdo neřekl, že tato jízda porodem teprve začíná. První miminko, které držela v náručí, bylo totiž to její. Byla velmi vystresovaná máma, která se bála udělat chybu a která špatně snášela pláč svého dítěte. Cítila selhání a bezmoc pokaždé, když dcera plakala. A že to bylo prvního půl roku velmi často.

Začala na sobě pracovat, protože pochopila, že bez toho se nepohne z místa. Navíc v dceřině půlroce objevila montessori, jehož principy jí dávaly smysl.

Montessori v Alenině praxi

Montesorri je do detailu promyšlená filosofie, která následuje dítě a podporuje ho, aby rozvinulo svůj potenciál na maximum. Správné montessori je o svobodě, ale také hranicích. Jedná se o skvělý a nápomocný systém, jak vychovat spokojené, sebevědomé, nezávislé a zodpovědné dítě.

Klienti

K její klientele patří rodiče s jejich dětmi. Klientům nabízí individuální konzultace. Rodičovství je leckdy dřina, a proto Vás Alena ráda podpoří, pokud potřebujete:

  • připravit na rodičovství sebe,
  • tipy jak podpořit vývoj svého dítěte,
  • poradit, jak připravit prostředí
  • poradit, jak s dítětem komunikovat,
  • zkonzultovat individuální rodičovské téma.